Klasa sportowa

Rok szkolny 2014/2015

Publiczne Gimnazjum w Raciążu Mistrzami w koszykówce dziewcząt szkół gimnazjalnych

Dn. 04.03.2015r, w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Koszykowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych.

Mistrzostwa Powiatu odbyły się w Raciążu, ponieważ w ubiegłym roku nasze dziewczęta zwyciężyły Turniej i to nasza szkoła w kolejnych zawodach miała prawo być organizatorem.

W Turnieju uczestniczyły dwie drużyny z Płońska: / G Nr 1, G Nr 2 / oraz drużyna z G Raciąża.

W rywalizacji ,, każdy z każdym ’’ nasze dziewczęta nie dały szans drużynom przyjezdnym zdecydowanie wygrywając cały Turniej.

Należy podkreślić, iż trzon drużyny stanowiły dziewczęta z klasy sportowej / piłka koszykowa / – III a oraz dziewczęta z klasy II – uczestniczące na fakultety sportowe z piłki koszykowej.

Kolejność drużyn o Mistrzostwo Powiatu.

1. G Raciąż
  2. G nr 1 Płońsk
  3. G Nr 2 Płońsk

G Raciąż / Bieńkowska Anna, Grabowska Justyna, Kamińska Martyna, Kocięda Julia, Marciniak Marta, Rabacka Anna, Szczuka Paula, Wiejska Aleksandra – III a, Cybulska Weronika, Gosik Magdalena, Kolos Olga, Ogrzewalska Urszula, Olszewska Karolina, / Kownacka Patrycja, Kownacka Dagmara – rez. / – II kl.

Opiekun drużyny – Olgerd Wszałkowski.

Organizując Turniej należą się serdeczne podziękowania p. E Tobolskiej, p. S Jóźwiakowi, p. W Stanowskiemu / za oprawę sędziowską / uczniom: Gawrońskiej Oliwii, Wideckiej Dominice – pomoc w sędziowaniu, Karwowskiemu Maciejowi – oprawa techniczna oraz p. A Kopcińskiej za przygotowanie zespołu tanecznego dziewcząt ze Szkoły Podstawowej.

Wygrywając Mistrzostwo Powiatu, dziewczęta uczestniczyły w kolejnym Turnieju, który odbył się w Strzegowie o Mistrzostwo Rejonu - dn. 16.03.2015r.

Znalazły się tu najlepsze drużyny z całego naszego Rejonu. Dziewczęta rywalizowały w dwóch grupach. Najlepszą drużyną okazało się G Strzegowo wygrywając całe zawody i tym samym kwalifikując się do MIMSG.

Kolejność w Turnieju.

1. G Strzegowo
  2. G Glinojeck
  3. G Zatory
  4. G Raciąż
  5. G Bieżuń.

Naszej drużynie nie udało się powtórzyć wyniku z poprzedniego roku zajmując II miejsce, mimo to należą się dziewczętom duże brawa i podziękowania za walkę, zaangażowanie oraz pracę włożoną w przygotowania do tych zawodów. Dziękuję – trener.

Mistrzowie Powiatu w halowej piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych

Pierwszy turniej eliminacyjny do Mistrzostw Powiatu w halowej piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych drużyna z naszej szkoły rozegrała 07.11.2014 roku w Baboszewie.

Drugi turniej, a zarazem półfinał Mistrzostw Powiatu odbył się 17..11.2014 roku w Nowym Mieście.

Turniej finałowy o tytuł Mistrza Powiatu w halowej piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych został rozegrany 21.11.2014 roku w Sochocinie.

Po zdobyciu 7 punktów nasza drużyna została -

Mistrzem Powiatu w halowej piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych !!!

(Więcej informacji w Osiągnięciach 2014/2015)

W górnym rzędzie, od lewej: opiekun Sławomir Jóźwiak, Maciej Karwowski, Jan Szerszeniewski, Marcin Chojnacki, Dominik Krajewski, Patryk Kopczyński. W dolnym rzędzie, od lewej: Mateusz Straus, Piotr Rogowski, Jakub Wszałkowski, Mateusz Chądzyński, Jakub Wilczyński.

(zdjęcia z Gazety lokalnej plonszczak.pl)   artykuł gazeta lokalna plonszczak.pl

Mistrzowie Rejonu w halowej piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych

Chłopcy wybrali się 26.11.2014 roku do Mławy na rozgrywki w halowej piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych o tytuł Mistrza Rejonu. W turnieju tym brały udział drużyny reprezentujące:

powiat żuromiński – Gimnazjum w Bieżuniu
powiat mławski – Gimnazjum nr 1 z Mławy, Gimnazjum ze Stupska
powiat płoński – Gimnazjum w Raciążu
powiat ciechanowski – Gimnazjum w Grudusku
powiat pułtuski – Gimnazjum w Winnicy

Zdobyliśmy tytuł – Mistrza Rejonu w halowej piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych !!!

(Więcej informacji w Osiągnięciach 2014/2015)

W górnym rzędzie, od lewej: Maciej Karwowski, Jan Szerszeniewski, Patryk Kopczyński, Marcin Chojnacki, Dominik Krajewski, opiekun Sławomir Jóźwiak. W dolnym rzędzie, od lewej: Mateusz Straus, Jakub Wszałkowski, Jakub Wilczyński, Piotr Rogowski, Mateusz Chądzyński.

artykuł gazeta lokalna plonszczak.pl

• Miejski Zespół Szkół w Raciążu