O mnie Sukcesy sportowe Program zajęć pozalekcyjnych z piłki nożnej Regulamin sali gimnastycznej

Sławomir Jóźwiak

Regulamin sali gimnastycznej

1.Sala gimnastyczna jest przeznaczona do realizacji zajęć z WF.

2. Przebywanie na sali gimnastycznej zespołów ćwiczących dozwolone jest tylko w obecności nauczyciela.

3.Wszystkich ćwiczących obowiązuje odpowiedni do ćwiczeń ubiór sportowy-koszulka, spodenki lub dres oraz sportowe obuwie na miękkiej podeszwie.

4. Ćwiczący przebierają się w szatni, pozostawiając obuwie i ubranie w należytym porządku. W czasie przebywania młodzieży na sali gimnastycznej szatnia z ubiorem powinna być zamknięta. Młodzież nie uczestnicząca czynnie nie może przebywać w czasie zajęć w szatni.

5. Przemieszczanie sprzętu, przygotowanie urządzeń sali do ćwiczeń powinno odbywać się zgodnie z zaleceniem prowadzącego w sposób bezpieczny i z zapewnieniem odpowiedniej dbałości o sprzęt-wszystkie uszkodzenia sprzętu i urządzeń sali należy natychmiast zgłaszać prowadzącemu zajęcia.

6. Wszystkie urządzenia sali oraz sprzęt do ćwiczeń mogą być wykorzystywane tylko zgodnie z ich przeznaczeniem.

7. Przyrządy gimnastyczne i inny sprzęt pomocniczy należy zostawiać po zakończonych zajęciach w oznaczonych miejscach.

8. Młodzież ćwicząca na sali gimnastycznej zobowiązana jest przestrzegać poleceń nauczyciela, dotyczących szczególnie: ładu porządku i dyscypliny organizacyjnej zajęć.

9. Każdy zespół korzystający z sali oraz szatni zobowiązany jest do przestrzegania ładu i porządku po zakończonych zajęciach.

10. Utrzymanie czystości sali gimnastycznej, szatni, urządzeń i sprzętu oraz wietrzenie tych pomieszczeń stanowi podstawowy warunek z ich korzystania.

11. Za stan sali, jej wyposażenie odpowiedzialny jest dyrektor szkoły.

12. Za stan urządzeń i sprzętu oraz ich przydatności do ćwiczeń, a także za bezpieczeństwo ćwiczących w czasie zajęć odpowiedzialny jest nauczyciel.

13. Sprzęt i urządzenia sali gimnastycznej są dobrem społecznym. Poszanowanie i troska o jego dobry stan jest obowiązkiem wszystkich z nich korzystających.

14. Za wypadki wynikłe ze złego stanu technicznego sali gimnastycznej jak również w trakcie samowolnego wejścia na wcześniej wymienione obiekty, nauczyciele wychowania fizycznego nie odpowiadają.