Osiągniecia 2019/2020 Konkursy szkolne 2019/2020 Osiągniecia 2018/2019 Konkursy szkolne 2018/2019 Archiwum - Osiągnięcia Archiwum - Konkursy szkolne Archiwum - wyróżnienia

Konkursy szkolne 2019/2020

Biblioteka szkolna i p. J. Wawrowska zorganizowały konkurs plastyczny „Biblioteka – moich marzeń”. Celem konkursu było: popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży; uczczenie szkolnych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych; promocja biblioteki; wspieranie rozwoju talentów dziecięcych i młodzieżowych.

Zwycięzców wyłoniło jury konkursowe:

I miejsce Roksana Bańka kl. III b;

II miejsce Maria Wychódzka kl. III a;

III miejsce Sandra Bańka kl. I a;

Wyróżnienia:

Lena Pietrzak kl. III b;

Adam Bucior kl. III b;

Gabriela Koszela kl. III a.

Dyplomy i nagrody zostały wręczone w/w uczniom dn. 20. 12.2019 r. przez pana dyrektora Dariusza Mosakowskiego i Izabelę Sadowską.

"Miss i Mister Uprzejmości"

Szkolny konkurs- Miss i Mister Listopada     Raz w miesiącu są wybierani uczniowie z kl. 4-6

SZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

Dnia 16.12.2019r. odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez A. Wróblewską i E. Romanewicz we współpracy z wychowawcami edukacji wczesnoszkolnej. Do konkursu przystąpiło ośmioro  uczniów, przedstawicieli klas I-III Szkoły Podstawowej.

I miejsce – Martyna Pawłowska kl.IIb „Maleńka miłość”

II miejsce –Dominika Wójcik z kl. IIIb ,,Jezus malusieńki”

III miejsce – Marcel Kuźniewski z kl.IIa ,, Pójdźmy wszyscy do stajenki”

Wyróżnienie- Julia Krzemińska z kl. Ib ,, Przybieżeli do Betlejem”

Szczególne podziękowania organizatorzy składają p. A. Trzpil, p. D. Wawrzyniak, p. I. Sadowskiej za pomoc w dekoracji Sali.

SK PCK- konkurs

SK PCK zorganizowało konkurs plastyczny dla uczniów klas I ,, Dbam o zdrowie".Celem konkursu było kształtowanie postaw prozdrowotnych u dzieci.

Zwycięzców wyłoniło jury konkursowe:

I miejsce Nikodem Nidzgorski kl. I b

II miejsce Sandra Bańka kl. I a

III miejsce Maja Szelągiewicz kl. I b

Wyróżnienie: Filip Radecki kl. I c

Dyplomy i nagrody zostały wręczone w/w uczniom dn. 11. 12.2019 r. przez panią wicedyrektor Elżbietę Tobolską oraz opiekunów SK PCK p. Małgorzatę Sroślak i p. Ariadnę Zawadzką.

"Miss i Mister Uprzejmości"

Szkolny konkurs- Miss i Mister Października     Raz w miesiącu są wybierani uczniowie z kl. 4-6

29 listopada 2019  r.  odbył się konkurs recytatorski pt.  ,,Brzechwa dzieciom" dla uczniów klas II i III .

Celem   konkursu było:

• rozwijanie zdolności recytatorskich,
  • popularyzowanie twórczości Jana Brzechwy,
  • zachęcanie do występów na scenie,
  • prezentacja umiejętności uczniów,
  • uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

Piętnaścioro uczestników barwnie i ciekawie zaprezentowało  najpiękniejsze wiersze Jana Brzechwy. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich wykonawców.

Nad  prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie :

Pani wicedyrektor Elżbieta Tobolska

Pani Joanna Traczyk

Pani Anna Wróblewska

Komisja wyłoniła spośród uczestników konkursu zwycięzców :

I miejsce Roksana Bańka kl. III b

II miejsce Gabriela Koszela kl. III a

III miejsce Jakub Domański kl. II c

Wyróżnienie: Krystian Podorski kl. III b i  Dawid Piotrowicz kl. II b

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki a laureaci dyplomy oraz nagrody książkowe.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorki konkursu: p. Małgorzata Sroślak i p. Ewa Kisielewska.

Dzień z życia misjonarza

W październiku 2019r., katecheci A. Wróblewska i E. Romanewicz we współpracy z Wydziałem Katechetycznym Diecezji Płockiej, zorganizowały dla uczniów klas I-III konkurs plastyczny na temat ,,Dzień z życia misjonarza". Laureatami konkursu zostali: Zuzanna Olszewska kl. II b, Maria Wychódzka kl. III a, Roksana Bańka kl. IIIb, Krystian Wulf kl.IIb. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Bal Wszystkich Świętych

W środę 30 października odbył się w naszej szkole Bal Wszystkich Świętych podczas którego przeprowadzone zostały dwa konkursy. W kategorii na najładniejszy strój aniołka I miejsce zajęła Alicja Breńska z kl.Ia, II miejsce Marta Cajc z kl.Ib, III miejsce Laura Juchimiuk z kl.IIa, wyróżnienie Morawska Barbara z kl.Ib i Zuzanna Olszewska z kl.IIb.

W kategorii na najładniejszy strój świętego I miejsce otrzymał Dawid Piotrowicz z kl.IIb, II miejsce Amelia Bogdańska z kl.Ia, III miejsce Jakub Nowaczewski z kl.IIIa, wyróżnienie Ewa Kilijan z kl.IIIa i Szymon Kraszewski z kl.Ic. Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy katechetom za organizację Balu, p.Annie Drozd i p.Dorocie Wawrzyniak za piękny wystrój sali, ks. Grzegorzowi za animacje taneczne ks.Proboszczowi za ufundowanie nagród i słodkości. Do zobaczenia za rok.

Mazowieckie Krajobrazy

W październiku 2019 r. uczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej im. Stanisława Konarskiego w Raciążu wzięli udział w XVII edycji Konkursu Ekologicznego „Mazowieckie Krajobrazy” dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa mazowieckiego.

Tegoroczna edycja nawiązywała do popularyzacji walorów krajobrazowych i przyrodniczych Mazowsza, a podstawowym celem konkursu było uświadomienie najmłodszym mieszkańcom Mazowsza jak ważną rolę pełni otaczająca nas przestrzeń.

Uczniowie klas V i VI w ramach konkursu mieli wykonać fotografię przedstawiającą Mazowieckie Krajobrazy (z opisem danego miejsca na odwrocie zdjęcia).

Do II etapu zakwalifikowało się zdjęcie wykonane przez Zuzannę Baranowską podczas spaceru z rodziną w okolicy miejscowości Kiełki.

Gratuluję wszystkim uczniom, którzy wzieli udział w konkursie i życzę dalszych sukcesów.

Opiekun: Aneta Kowalska