Projekt „Aktywna Tablica”

Aktywna Tablica TIK

Uczestnicy sieci

Międzyszkolna Sieć Współpracy nauczycieli stosujących TIK „Aktywna Tablica”

Lekcja otwarta. Klasa IA SP brała udział w lekcji otwartej dla nauczycieli. Były to zajęcia z edukacji przyrodniczej - ,,Zwiastuny wiosny – świat roślin i zwierząt”. Zgodnie z projektem podjętym przez naszą szkołę ,,Aktywna tablica„ uczniowie korzystają w czasie zajęć z najnowszych technologii TIK.  Dzieci bardzo chętnie czytają z tablicy, oglądają programy przyrodnicze, uczą się bardzo szybko nowych piosenek i chętnie śpiewają. Piszą litery, wyrazy i zdania, liczą oraz rysują. Takie pomoce dydaktyczne jaką jest tablica interaktywna dostarczają wielu wrażeń z każdych zajęć. Dzięki temu nauczyciel może rozwijać kompetencje uczniów w procesie edukacyjnym.  Posługiwanie się nowoczesnymi środkami  informacyjno- komunikacyjnymi rozwija pamięć uczniów już od I klasy. Działa na większą koncentrację uwagi w czasie zajęć  oraz poprawia spostrzegawczość wzrokową i słuchową uczniów. Klasa IA bardzo lubi zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej w procesie edukacyjnym.